Lazer Epilasyon

Merkezimizde cilt ve kıl yapınız incelenilerek size özel; lazer epilasyonda kullanılan tüm dalga boylarındaki Alexandrite,Diot ve Nd-YAG marka cihazlarımızdan biri veya birkaçı ile birlikte yapılacak lazer epilasyon işleminiz başarılı,güvenli,etkili ve kalıcı olarak gerçekleştirilir.
Cihazlarımızın geniş etki profilinden dolayı her cilt tipinde yaz kış güvenle lazer epilasyon yapılabilmektedir. Günümüz imaj çağında bayan veya erkek pek çok birey aşırı veya istenilmeyen kıllanma sorunlarına medikal,kültürel ve sosyal nedenlerle kalıcı,etkili ve güvenilir olarak çözüm aramaktadır. Tüylenme, basit bir kozmetik sorununun ötesinde önemli bir sağlık problemi olarak görülmeli ve mutlaka hekime başvurulmalı,gereken tedavi yapılmalıdır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan ağda,traş,tüy dökücü krem ve losyonlar geçici rahatlık verir, ancak kesin çözüm olamaz. İğneli epilasyon ise oldukça ağrılı olup işlem çok uzun ve zahmetlidir,ancak özel durumlarda yüz bölgesi gibi sınırlı alanlarda kullanılabilir. Ayrıca bu yöntemler bıktırıcı olabileceği gibi kalıcı yan etkiler oluşturabilmektedir.

Lazer Epilasyon Cihazlarımız

Lazer epilasyon cihazı özelinde ele alındığında her cihazın kendine özgü bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu yüzden her lazer epilasyon sisteminin farklı özellikleri ve kullanıcılara sunduğu avantajları vardır.
Cynosure Plus Alexandriete
755 nm dalga boyunda 2 hertzte,5 mm’den 18 mm kadar artan spot çapları ve 5-300 ms arasındaki puls süresi ile fluens 20 J/cm² den 60 J/cm²’ye kadar fluens ayarlanabilmekte, zimmer marka hava ile soğutma sağlanmaktadır. Dinamik hava soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır.

Eski model cynosure apogee cihazının üst ve son versiyonu olan Cynosure Plus Alexandriete ile atış sayısı 2 hertze yükseltildiğinden lazer epliasyon işleminde çabuk,etkili ve çok daha hızla sonuç alınabilmekte,örneğin sırt bölgesi ortalama 30 dakika içerisinde tedavi edilebilmektedir. Cynosure plus ile sadece 3 seansta %80 civarında epilasyon başarısı sağlanır.

Candela Alexandrite
755 nm dalga boyunda 6-18 mmlik spot çapı, 1.5 hertz atış sıklığı,3 ms puls süresi ile fluens 100 J/cm2 değere kadar çıkabilir.18 mm’lik spot çapı ile 20 J/cm² 15 mm’lik spot çapı ile 30 J/cm² ulaşan enerjiler verebilir. Yüksek enerjiyi büyük spot çapları ile verebilmesi sayesinde kıl folikülü kalıcı olarak tahrip edilir. Candela, DCD (dynamic cooling device) olarak adlandırılan kendi markasına özel patentli kriyojen sprey soğutma özelliğine sahiptir. Sprey soğutma lazer atışlarından hemen önce yapıldığından epidermisin tedavi esnasında aşırı ısınması önlenir.Cynosure ve Candela Alexandrite cihazları tüm dünyada lazer epilasyon için yaygın ve güvenilir olarak kullanılmakta olup literatürde uygun dozlarda kullanıldığında yüksek oranda sonuç alındığı bildirilmiştir.

Leda Diyot Lazer
FDA onaylı,CE belgeli Alman Teknolojisi Leda Epi 808, epilasyonda scanner (tarama) atış teknolojisi ile cilde temas etmeden jelsiz ve konforlu bir epilasyon deneyimi sunar. Tarama (geçiş) esnasında cilt Zimmer Cryo 6 soğuk hava cihazı tarafındansoğutulur. 50x12mm tarama alanı ile seans süresi çok kısadır. 10x12mm tarama alanı ile de dar bölgelerde kolaylık sağlar. Cihazda bulunan 4 farklı atış modu sayesinde hassas ciltler ve koyu ciltler dahil tüm cilt tiplerinde güvenli kullanım imkanı sunar. Leda Epi lazer başlığı Jenoptik marka lazer kullanılmıştır. Jenoptik, Almanya menşeili Dünya’nın sayılı lazer bar üreticilerinin başında gelmektedir. Cihaz üzerindeki monitorden cilt tipi,kıl rengi,kılın kalınlığı ve yoğunluğunun derecelerine göre yapılacak yapılan seçim sonucu kişiye verilecek enerji fluens ve süre (duration) otomotik olarak ayarlanır.Kişiye özel en uygun atış parametreleri seçilmiş olur.Tüm cilt tipleri ve kıl yapılarında yüksek güvenlikte ve kalıcı çözümler sunar.

LEDA EPI’ de scanner sistemi isteğe bağlı olarak 50X12 mm lik alanı 2-4 eşit parka halinde tarayabilir.Diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olan bu özellik Fraksiyonel Lazer Epilasyon olarak tanımlanmıştır. Fraksiyonel lazer epilasyon ile;Etkin ve yüksek lazer enerjileri koyu tenli-bronz cilt tiplerinde özel programlar ile kullanılabilmektedir. Hassas ciltlerde ve vücudun ağrıya duyarlı bölgelerinde yüksek hasta konforu sağlamaktadır.

Kağıthane Lazer Epilasyon

İstanbul Kağıthane Lazer Epilasyon konusunda siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. İstenmeyen tüyler, birçok insan için hem konforsuz hem de can sıkıcı olabilir. Hatta bu durum ileri vakalarda kişilerin sosyal hayatını da olumsuz etkileyebilir, özgüven kaybı ve kimi zaman psikolojik sorunları da beraberinde getirebilir. Lazer epilasyon, tam da bu noktada mükemmel bir çözümdür.

Lazer Epilasyon Her Bölgeye Yapılır mı ?

Lazer epilasyon uygulaması yapılmayan ve sakıncalı bulunan bölgeler:
  • Skar ve açık yaralar
  • Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgeler
  • Et beni
  • Saç dipleri
  • Burun ve kulak içleri
  • Göz ve kirpik çevresi
  • Dövme üzerine (lazer dövme içerisinde ki pigmenti hedefleyeceğinden dövmede bozulmalar olabilir)

Kağıthane Lazer Epilasyon Fiyatları

Kağıthane Lazer Epilasyon Fiyatları ; Tercih edilen merkeze göre ve kullanılan epilasyon cihazlarına göre lazer epilasyon fiyatları 2022 yılında da değişkenlik göstermektedir. Kurum tercih edilirken fiyat performans değerlendirilmesi yapılmalı, epilasyon cihazı ve sunduğu hizmetlerin neler olduğuna önem gösterilmelidir. Daha fazla bilgi almak için 0 (212)237 37 27 noyu arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.