Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon modern kadın ve erkeğin hayatına büyük rahatlık getiren, istenmeyen tüylerden en sağlıklı ve konforlu şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl kökündeki melanin, lazer ışığının ısısı ile giderek zayıflar. Belli seans sayısı sonunda, artık çıkmayacak hale gelir.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Lazer epilasyon göz çevresi hariç tüm vücudumuza gönül rahatlığıyla yaptırabileceğimiz bir işlem. Ancak bu işlem hakkında bilmemiz gereken birtakım önemli noktalar var. Vücudumuzdaki kılların hepsi aynı renkte, kalınlıkta ve yapıda değil. Ayrıca derimizin rengi de vücudumuzun her noktasında farklılık gösteriyor. Bu nedenle lazer epilasyon sürecinde istenen sonuçların alınabilmesi için farklı lazer tipleriyle karma bir uygulama yapılması gerekiyor. Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, uygulamanın doğru bölgeye, doğru lazer epilasyon cihazıyla, en uygun dozda ve alanında uzman bir dermatolog gözetiminde gerçekleştirilmesi. Bu nedenle gelişkin teknolojiye sahip, yüksek donanımlı bir sağlık ve estetik merkezinde yapılması hayati önem taşıyor.

Dermatolog tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sonrasında kişinin kıl ve cilt tipine en uygun lazer epilasyon cihazı ve çeşidinin yanı sıra seans sayısı ve aralığı da belirleniyor. Dermatolog, kişinin cilt ve kıl tipine göre başlangıçta farklı bir lazer epilasyon cihazı kullanırken sürecin sonlarına doğru daha farklı bir lazer epilasyon cihazını uygun görebiliyor.

Lazer Epilasyon Cihazlarımız

Lazer epilasyon cihazı özelinde ele alındığında her cihazın kendine özgü bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu yüzden her lazer epilasyon sisteminin farklı özellikleri ve kullanıcılara sunduğu avantajları vardır.
Cynosure Plus Alexandriete
755 nm dalga boyunda 2 hertzte,5 mm’den 18 mm kadar artan spot çapları ve 5-300 ms arasındaki puls süresi ile fluens 20 J/cm² den 60 J/cm²’ye kadar fluens ayarlanabilmekte, zimmer marka hava ile soğutma sağlanmaktadır. Dinamik hava soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır.

Eski model cynosure apogee cihazının üst ve son versiyonu olan Cynosure Plus Alexandriete ile atış sayısı 2 hertze yükseltildiğinden lazer epliasyon işleminde çabuk,etkili ve çok daha hızla sonuç alınabilmekte,örneğin sırt bölgesi ortalama 30 dakika içerisinde tedavi edilebilmektedir. Cynosure plus ile sadece 3 seansta %80 civarında epilasyon başarısı sağlanır.

Candela Alexandrite
755 nm dalga boyunda 6-18 mmlik spot çapı, 1.5 hertz atış sıklığı,3 ms puls süresi ile fluens 100 J/cm2 değere kadar çıkabilir.18 mm’lik spot çapı ile 20 J/cm² 15 mm’lik spot çapı ile 30 J/cm² ulaşan enerjiler verebilir. Yüksek enerjiyi büyük spot çapları ile verebilmesi sayesinde kıl folikülü kalıcı olarak tahrip edilir. Candela, DCD (dynamic cooling device) olarak adlandırılan kendi markasına özel patentli kriyojen sprey soğutma özelliğine sahiptir. Sprey soğutma lazer atışlarından hemen önce yapıldığından epidermisin tedavi esnasında aşırı ısınması önlenir.Cynosure ve Candela Alexandrite cihazları tüm dünyada lazer epilasyon için yaygın ve güvenilir olarak kullanılmakta olup literatürde uygun dozlarda kullanıldığında yüksek oranda sonuç alındığı bildirilmiştir.

Leda Diyot Lazer
FDA onaylı,CE belgeli Alman Teknolojisi Leda Epi 808, epilasyonda scanner (tarama) atış teknolojisi ile cilde temas etmeden jelsiz ve konforlu bir epilasyon deneyimi sunar. Tarama (geçiş) esnasında cilt Zimmer Cryo 6 soğuk hava cihazı tarafındansoğutulur. 50x12mm tarama alanı ile seans süresi çok kısadır. 10x12mm tarama alanı ile de dar bölgelerde kolaylık sağlar. Cihazda bulunan 4 farklı atış modu sayesinde hassas ciltler ve koyu ciltler dahil tüm cilt tiplerinde güvenli kullanım imkanı sunar. Leda Epi lazer başlığı Jenoptik marka lazer kullanılmıştır. Jenoptik, Almanya menşeili Dünya’nın sayılı lazer bar üreticilerinin başında gelmektedir. Cihaz üzerindeki monitorden cilt tipi,kıl rengi,kılın kalınlığı ve yoğunluğunun derecelerine göre yapılacak yapılan seçim sonucu kişiye verilecek enerji fluens ve süre (duration) otomotik olarak ayarlanır.Kişiye özel en uygun atış parametreleri seçilmiş olur.Tüm cilt tipleri ve kıl yapılarında yüksek güvenlikte ve kalıcı çözümler sunar.

LEDA EPI’ de scanner sistemi isteğe bağlı olarak 50X12 mm lik alanı 2-4 eşit parka halinde tarayabilir.Diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olan bu özellik Fraksiyonel Lazer Epilasyon olarak tanımlanmıştır. Fraksiyonel lazer epilasyon ile;Etkin ve yüksek lazer enerjileri koyu tenli-bronz cilt tiplerinde özel programlar ile kullanılabilmektedir. Hassas ciltlerde ve vücudun ağrıya duyarlı bölgelerinde yüksek hasta konforu sağlamaktadır.

Beyoğlu Lazer Epilasyon

İstanbul Beyoğlu Lazer Epilasyon konusunda siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. İstenmeyen tüyler, birçok insan için hem konforsuz hem de can sıkıcı olabilir. Hatta bu durum ileri vakalarda kişilerin sosyal hayatını da olumsuz etkileyebilir, özgüven kaybı ve kimi zaman psikolojik sorunları da beraberinde getirebilir. Lazer epilasyon, tam da bu noktada mükemmel bir çözümdür.

Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Lazer epilasyon cildinizi sadece tüylerden değil aynı zamanda akne ve batik izlerinden de arındırır. Her zaman ipek gibi bir tene sahip olmanın konforu ve güvenini hissedersiniz. Hayatınız boyunca diğer yöntemlerle sürekli olarak tüylerden kurtulmak için harcadığınız zamanınız ve paranız size kalır.

Lazer epilasyondan önce nasıl bir hazırlık yapmak gerekir?

En az üç ay öncesinden, tüylerinizi kökünden alan ağda, epilatör gibi yöntemler kullanmamış olmanız gerekir. İlk randevunuza tüylerinize müdahale etmeden gelmeniz, kıl yapısını görebilmemiz açısından avantaj sağlar. Cildin yakın tarihte güneş ışığına maruz kalarak bronzlaşmamış olması gerekir. Bunların dışında herhangi başka bir hazırlık yapmanız gerekmez.

Gebelik ve doğum sonrası lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyonun anne karnındaki bebeğe herhangi bir zararı olduğunu gösteren bir araştırma olmamakla birlikte gebelik, doğum sonrası ve emzirme dönemlerinde lazer epilasyon önerilmez, uygulanmaz.

Beyoğlu Lazer Epilasyon Fiyatları

Beyoğlu Lazer Epilasyon Fiyatları ; Tercih edilen merkeze göre ve kullanılan epilasyon cihazlarına göre lazer epilasyon fiyatları 2022 yılında da değişkenlik göstermektedir. Kurum tercih edilirken fiyat performans değerlendirilmesi yapılmalı, epilasyon cihazı ve sunduğu hizmetlerin neler olduğuna önem gösterilmelidir. Daha fazla bilgi almak için 0 (212)237 37 27 noyu arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.